payamno advertisment
payamno advertisment
کمک کنید تا به گرسنگی کودکان پایان دهیم
کد خبر: 25542
تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۱۰/۲۲ - ۱۵:۱۹
تعداد نظرات: ۰ نظر

در بازار امروز اکثر نماد شرکتها با صف فروش مواجه شد و دماسنج بازار سرمایه افت بی سابقه 2388 واحدی را تجربه کرد و از کانال 87 هزار واحدی به کانال 85 هزار و 404 واحدی برگشت.

پیام نو: شاخص بورس تهران در معاملات دومین روز هفته، بزرگ ترین افت زمستانه خود را تجربه کرد و با افت ۲٫۷ درصدی مواجه شد.

به گزارش ایسنا، بازار سرمایه که روند نزولی خود را از دیروز آغاز کرده بود، امروز به این روند شدت داد و با افت دسته جمعی نمادها مواجه شد به طوری که دماسنج بازار سرمایه در معاملات امروز بزرگ ترین افت زمستانه خود را تجربه کرد و به کانال ۸۵ هزار واحدی برگشت.

به این ترتیب ایجاد شایعاتی در خصوص تغییرات مدیران بازار سرمایه و نیز وقوع پولشویی در بورس در کنار ابهام در خصوص نرخ خوراک شرکتهای پتروشیمی موجب شد تا سرمایه گذاران برای فروش سهام در دست خود هجوم برده و شرکتها را با صف فروش مواجه کنند.

بر این اساس در بازار امروز اکثر نماد شرکتها با صف فروش مواجه شد و دماسنج بازار سرمایه افت بی سابقه ۲۳۸۸ واحدی را تجربه کرد و از کانال ۸۷ هزار واحدی به کانال ۸۵ هزار و ۴۰۴ واحدی برگشت.

در بازار امروز جو منفی در تالار شیشه ای موجب کاهش قیمت سهام شرکتها شد و شرکتهای هلدینگ خلیج فارس، فولاد مبارکه، ملی مس، نفت و گاز پارسیان، مخابرات، پالایشگاه بندرعباس، سرمایه گذاری غدیر، تاپیکو، پالایشگاه اصفهان، سرمایه گذاری امید، بانک پاسارگاد، ملت، گل گهر، چادرملو، توسعه معادن و فلزات، بانک پارسیان، بانک تجارت، فولاد خوزستان، ارتباطات سیار، پتروشیمی خارک، شازند، بانک اقتصاد نوین، گروه توسعه ملی و صندوق بازنشستگس تاثیر ۳۰۰ تا ۲۲ واحدی بر شاخص بورس تهران گذاشتند.

در این میان تنها شرکتهای کوچک و اندکی همچون گروه صنعتی بوتان، فولاد خراسان، فولاد آلیاژی، مپنا، سیمان ایلام و دارویی رازک مثبت شدند.

همچنین در بازار منفی امروز شرکتهای خدمات انفورماتیک، داروسازی زهراوی و داروپخش بیشترین تقاضای خرید را به خود اختصاص داده و گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، سرمایه گذاری ساختمان ایران، گروه بهمن و سایپا دیزل بهترین تقاضای خرید را از آن خود کردند.

در مجموع در بازار امروز بیش از ۸۰۸ میلیون سهم به ارزش ۵۹۶ میلیارد تومان مورد معامله قرار گرفت و ارزش بازار سرمایه به ۴۱۸ هزار میلیارد تومان رسید.

انتهای پیام

در پیام نو بخوانید

پربازدیدترین
آخرین اخبار