payamno advertisment
payamno advertisment
کمک کنید تا به گرسنگی کودکان پایان دهیم
کد خبر: 56862
تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۱/۰۵ - ۱۳:۲۰
تعداد نظرات: ۰ نظر

خبر شهادت یکی از سربازان مرزدار ایرانی که شش هفته پیش توسط گروهک تروریستی «جیش العدل» به همراه چهار سرباز دیگر ربوده شده بود در رسانه های خارجی بازتاب های فراوانی داشت؛ در عین حال این خبر همچنان از سوی مقامات پاکستانی تایید نشده است.

پیام نو، گروه بین الملل- شهادت یکی از سربازان ایرانی به دست گروهک تروریستی «جیش العدل» در رسانه های جهان بازتاب های مختلفی داشته است در عین حال چند رسانه معتقدند هنوز خبر کشته شدن این سرباز تایید نشده و اخبار در این باره ضد و نقیض است.

به گزاش پیام نو خبرگزاری رویترز که به نقل از خبرگزاری فارس خبر شهادت یکی از شش سرباز مرزبان ایرانی که حدود شش هفته توسط گروهک تروریستی «جیش العدل» گروگان گرفته شده بودند را منعکس کرد، در این باره نوشت: نام این مرزبان “جمشید دانایی فر” بوده است.

این خبرگزاری به نقل از فارس نوشت: این خبرگزاری به نقل از یک منبع موثق اعلام کرده که چهار سرباز گروگان دیگر در سلامت هستند.

رویترز اضافه کرد: این مرزداران در حال پاسداری از مرزهای بی قانون در پاکستان ربوده شدند که مسئولیت این عمل از سوی گروه شورشی جیش العدل  پذیرفته شد. این گروه در وب سایت خود اعلام کرد این سرباز مرزبان را کشته است. مقامات پاکستانی نیز روز دوشنبه اعلام کردند همچنان در حال بررسی و تحقیق در این زمینه هستند. این خبرگزاری در ادامه نوشت این آدم ربایی تنش های موجود میان تهران و اسلام آباد درباره خشونت های جدایی طلبانه گروه های مرزی را شدت بخشیده است؛ ایران پاکستان را متهم به حمایت از شورشیان می کند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس هم در این باره نوشت: یک مقام ایرانی اعلام کرده که یکی از پنج سرباز ربوده شده توسط گروه تروریستی وابسته به القاعده کشته شده است. “علی اصغر میرشکاری” معاون روابط امنیتی فرماندار سیستان و بلوچستان روز دوشنبه به خبرگزاری ایرنا اعلام کرده یکی از سربازها کشته شده است. این سربازان مرزدار توسط جیش العدل خارج از شهری مرزی ربوده شدند. این گروه تقاضای آزادی اعضایش و همچنین آزادی شورشیان القاعده در سوریه را از زندان های ایران کرده است. جیش العدل حامی شورشیان سوری است که در حال جنگ با دولت بشار اسد هستند.

اینترنشنال پالسی دایجست هم نوشت: وزیر خارجه ایران یکشنبه تایید کرد که یکی از سربازان ربوده شده کشته شده است.

سایت پاکستانی نیشین و خبرگزاری آذری ترند هم پیشتر نوشتند: هنوز هیچ منبع موثقی در ایران این خبر را تایید نکردند. مقامات وزارت کشور ایران ادعای گروه تروریستی جیش العدل درباره کشتن یکی از سربازان مرزدار ایرانی ربوده شده در مرز را رد کردند. این سایت نیز به نقل از گفتگوی خبرگزاری فارس در ایران با سخنگوی  وزارت کشور “حسینعلی امیری” اشاره کرده که از این مقام ایرانی نقل شده «ما این گزارش را تایید نمی کنیم اگر این خبر درست بود ما مطلع می شدیم». امیری این نظر را در مقابل ادعای جیش العدل در توییتر درباره کشتن “جمشید دانایی فر” اعلام کرد.

پنج سرباز مرزبان ایران در شش فوریه در مرز سیستان بلوچستان ربوده شده و به پاکستان برده شدند.

خبرگزاری پاکستانی دان، سایت ترکی ورلد بولتن، تریبیون پاکستان، شبکه المنار و سایت پاکستانی آنلاین نیوز نیز به انعکاس خبر شهادت سرباز ایرانی توسط گروهک تروریستی «جیش العدل» پرداختند.

انتهای پیام

در پیام نو بخوانید

 

پربازدیدترین
آخرین اخبار